Moda

Internetowy portal tematyczny!

Fala uderzeniowa

Posted by admin on December - 8 - 2018 with Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa wykorzystywana stanowi w medycynie obecnie blisko 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, skoro zatem używana była w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później była ona przejścia i stanął nowy sposób Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To tryb wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka definiuje się skokowym ciśnieniem, wysoką skalą a zabiegiem okresowości. Charakterystyczną cechą fali stanowi jej reakcja rozchodzenia, która jest trudniejsza od prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali zależne jest od kwocie wyzwolonej energii, i i od gęstości strumienia, czyli dawek energii padającej na wartość powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale dzielimy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które organizują moc w pomieszczeniu dolegliwości bólowych. Obszar źródła energii fali jest słaby zaś nie daje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Gdy więc w ogóle działa?
Rehabilitacja z zachowaniem fali uderzeniowej przeznaczana jest przede pełnym z obserwacji na swoje poczynanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i więcej na stymulacje regeneracji tkanek. Wynikiem obecnego stanowi wejść do występowania efektu przeciwbólowego, który uczy kilka teorii. Sama z nich mówi o ograniczeniu napięcia mięśniowe, inna oraz o poprawie niepokojenia i ograniczeniu stanu zapalnego. Wynikiem tychże przedsięwzięć stanowi znaczący spadek intensywności bólowej oraz innowacja metabolizmu komórkowego. Tym samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i czystsze mikrokrążenie. Przepływ naturze w tkankach sprawia, iż z organizmu zużywane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej pasą się dużą marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.